href="https://use.fontawesome.com/releases/v5.8.1/css/all.css" integrity="sha384-50oBUHEmvpQ+1lW4y57PTFmhCaXp0ML5d60M1M7uH2+nqUivzIebhndOJK28anvf" crossorigin="anonymous">

Witaj na stronie
Media Patriotyczne

 MediaPatriotyczne jest projektem udostępniania treści propolskich wyszukanych w Internecie. Obecnie bazuje na trzech projektach, które będą rozszerzane.

Baza propolskich stronSyndykacja treściKodiBaza autorytetów
 • Patriotycznych
 • Autorskich
 • Narodowościowych
 • Religijnych
 • Edukacyjnych
 • Artystycznych
 • RSS
 • Atom
   

 

 Trwa dostosowywanie strony do nowego komercyjnego szablonu, który jest bardzo rozbudowany. Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.

 • Brak postów do publikacji.

Choose Demos

Default
Launch
Default
Social Network
Launch
Social Network
Business
Launch
Business
Agency
Launch
Agency
Fitness
Launch
Fitness
Fashion
Launch
Fashion
TV Shows
Launch
TV Shows
Portfolio
Launch
Portfolio
F.A.Q.
Launch
F.A.Q.
About Us
Launch
About Us
Gallery
Launch
Gallery
Services
Launch
Services
Contact
Launch
Contact
Intro
Launch
Intro
Article
Launch
Article
Search
Launch
Search
Profile
Launch
Profile
Group
Launch
Group
Inbox
Launch
Inbox
Members Grid Canvas List
Launch
Members Grid Canvas List
Members Grid List
Launch
Members Grid List
Members Table List
Launch
Members Table List
Connections
Launch
Connections
Edit Profile
Launch
Edit Profile
Forum Index
Launch
Forum Index
Categories
Launch
Categories
Topics List
Launch
Topics List
Topic
Launch
Topic
New Topic
Launch
New Topic
Profile
Launch
Profile
Search
Launch
Search
Statistics
Launch
Statistics
User List
Launch
User List
Deep-Purple
Launch
Deep-Purple
Orange
Launch
Orange
Indigo
Launch
Indigo
Green
Launch
Green
Purple
Launch
Purple
Brown
Launch
Brown
Black
Launch
Black

Projekt patriotycznego centrum multimedialnego

Projekt Patriotyczne Centrum Multimedialne powstał w celu promocji patriotycznych treści na ekranie telewizorów, tabletów i smartfonów. Jest to "gotowiec", który można pobrać przez Internet i doinstalować do popularnego centrum multimedialnego jakim jest Kodi. Jak wiadomo Kodi po zainstalowaniu nie udostępnia żadnych treści. Dostęp do olbrzymiej bazy multimediów uzyskamy dopiero po zainstalowaniu dziesiątek dodatków i odpowiedniej konfiguracji. Proces ten często zniechęca użytkowników do korzystania z Kodi. W Internecie znajdziemy wiele gotowych build-ów ukierunkowanych na oglądanie filmów, sportu, koncertów. Najlepsze z nich są przygotowane dla odbiorców anglojęzycznych. W tym projekcie dodano polskie wtyczki, oraz stworzono menu dla patriotów, które umożliwia oglądanie ulubionych kanałów z YouTube, przeglądanie Faccebooka i Twittera oraz wartościowych filmów dokumentalnych. Oczywiście rodzina też doceni ten projekt, ponieważ wspólne oglądanie premier setek filmów, seriali i koncertów zaspokoi oczekiwania od najmłodszego do najstarszego w rodzie.

Instrukcja instalacji

Aby korzystać z nakładki Patriotyczne Centrum Multimedialne należy zainstalować najnowszą wersję Kodi na swoim urządzeniu. Kodi dostępne jest na wszystkie systemy operacyjne obsługujące komputery, tablety, smartfony i telewizory z Smart TV. Potrzebne pliki pobieramy lub przesylamy na urzadzenie mobilne, ze strony domowej Kodi https://kodi.tv/download, którą proponuję otworzyć w przeglądarce Chrome, posiadającej funkcję natychmiastowego tłumaczenia stron (jezeli istnieje taka potrzeba). Program Kodi instalujemy według instrukcji na stronie https://kodi.wiki/view/Installing.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu Kodi natychmiest zorientujemy się, że to tylko "fundament" pod centum multimedialne, na którym musimy zbudować i skonfigurować własną platformę, odpowiadającą naszym oczekiwaniom. I w tym momencie wkraczam i oferuję swój patriotyczny projekt, który będę stale aktualizował i uzupełniał o nowe treści multimedialne. Patriotyczne Centrum Multimedialne zawiera wtyczki polskich programistów, które umożliwiają przeglądanie ogromnej bazy wideo rozsianej po Internecie. Projekt zawiera kilka wtyczek stworzonych wyłącznie dla patriotów, dzięki którym możemy wygodnie przeglądać ulubione TV, YouTube itp. Projekt to tzw build, czyli skonfigurowanyKodi wraz z zainstalowanymi wtyczkami, oraz ułatwione doinstalowanie za zgodą użytkownika dodatkowych wtyczek. 

Dwa sposoby instalacji:

 - Pierwszy sposób to pobranie wtyczki plugin.video.mediapatriotycznewizard bezpośrednio na urządzenie z zainstalowanym Kodi, lub na przenośną pamięć, którą będzie można bezproblemowo podłączyć pod urządzenie z zainstalowanym Kodi.

Instalacja polega na wskazaniu pliku plugin.video.mediapatriotycznewizard-1.0.0.zip i jest szczegółowo opisana na stronie: https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Install_add-ons_from_zip_files

 - Drugi sposób jest mniej kłopotliwy. Uruchamiamy Kodi i wchodzimy do System / Menedżer Plików, klikamy na Dodaj źródło i wpisujemy najpierw adres: https://mediapatriotyczne.pl/build a później nazwę źródła np.: MediaPatriotyczne . Po skonfigurowaniu źródła przechodzimy do Programy / Menedżer dodatków i klikamy Zainstaluj z pliku zip. Menedżer dodatków oznaczony jest ikonką otwartego kartonika.Otworzy się okno zawierające dostęp do nośników w naszym urządzeniu oraz skonfigurowanych źródeł. W tym przypadku wchodzimy do źródła zewnętrznego (Internet) pod nazwą MediaPatriotyczne. Wybieramy plugin.video.mediapatriotycznewizard-1.0.0.zip

Jeżeli mamy już za sobą instalację dodatku CWP-Media Patriotyczne Wizard, to możemy przystąpić do pobrania przez Internet plików i zainstalowania Patriotycznego Centrum Multimedialnego. W tym celu uruchamiamy dodatek (addons) CWP-Media Patriotyczne Wizard po wejściu w menu Ad-dons / My-ad-dons / Video ad-dons. Z czasem będzie tutaj dostępnych kilka pozycji, ale na początek instalujemy zawartość pliku Patriotyczne Centrum Multimedialne.

Jeżeli nie chcesz korzystać z builda możesz zainstalować tylko dodatki udostępniające media patriotyczne w Internecie. W tym celu pobież nasze repozytorium, które umożliwi nie tylko instalację ale i aktualizacje naszych dodatków, oraz dostęp do nowo powstających.

 

Poznaj Kodi

W rodzinie dodatków do kodi codziennie coś się zmienia. Jedne dodatki przestają działać, a w ich miejsce powstają nowe. Nie jesteśmy w stanie śledzić tych zmian, ale na szczęście istnieje wielu programistów, którzy łączą się w grupy pasjonatów Kodi. Ich dzieła to wtyczki do Kodi i tzw. buildy, czyli gotowe instalacje dodatków, wstępnie skonfigurowanych. 

O dodatkach

Jakie mamy dodatki i do czego służą? Uogólniając mamy dodatki oficjalne i nieoficjalne. Dodatki nieoficjalne są tworzone przez niezależnych programistów, którzy nie przestrzegają manifestu Team Kodi co powoduje, że nie są wspierane przez organizację.

Wtyczki w zależności od zastosowania podzielono w Kodi na kategorie:

 1. Dekodery dźwięku – przy niezliczonej liczby formatów i kodeków te wtyczki umożliwiają odtwarzanie dźwięku w niestandardowym formacie kodowania lub komercyjne, których Kodi nie udostępnia ze względu na prawa autorskie. Przykładem może być odtwarzanie muzyki z serwisu ModPlug Central, który udostępnia utwory niezależnych artystów stosujących szeroką gamę formatów audio i może to spowodować, że Kodi nie będzie posiadał dekodera dla któregoś z nich. W związku z tym musimy zainstalować i aktywować wtyczkę dekodera MogPlug Audio Decoder.
 2. Dostawcy informacji
  • 1. O albumie - scrapery pobierające informacje i okładki albumów muzycznych z takich stron, jak AllMusic.com, Last.fm i Merlin.pl
  • 2. O filmie - scrapery pobierające informacje, zdjęcia aktorów, okładki, fanarty filmów z takich stron, jak IMDB i Filmweb
  • 3. O serialu - scrapery pobierające informacje, zdjęcia aktorów, okładki i fanarty seriali z takich stron, jak The TVDB i BestAnime
  • 4. O teledysku - scraper pobierający informacje i media o teledyskach z serwisu np. Yahoo! Music Videos
  • 5. O wykonawcy - scrapery pobierające informacje i zdjęcia wykonawców z takich stron, jak AllMusic.com i Last.fm
 3. Interfejs webowy - interfejsy WWW alternatywne dla domyślnego, zapewniające nowy wygląd oraz więcej możliwości.
 4. Klient telewizji -
 5. Kodeki dźwięku – wtyczki kodeków (encoder) rzadko stosowanych, specyficznych lub komercyjnych i chronionych prawami autorskimi.
 6. Napisy – wtyczki obsługujące popularne strony do pobierania napisów, w tym polskie OpenSubtitles.org, NapiProjekt i napisy24.pl.
 7. Pogoda - wtyczki pobierające informację o pogodzie w określonych przez użytkownika lokalizacjach.
 8. Programy - Wtyczki programów to wtyczki pełniące wyspecjalizowane funkcje na rzecz innych wtyczek, dodające elementy systemu, np. edytor nano, sterowniki do nowych kontrolerów, programy do pobierania torrentów czy zarządzania programami do pobierania uruchomionymi na komputerze w sieci lokalnej
 9. Repozytorium dodatków
 10. Tekst utworu - wtyczki pobierające i wyświetlające teksty utworów podczas ich odtwarzania.
 11. Urządzenia peryferyjne
 12. Usługi
 13. Wtyczki gier
 14. Wtyczki muzyki -wtyczki, które pozwalają słuchać muzyki z Polskiego Radia, OpenFM, Moodland i innych rozgłośni.
 15. Wtyczki obrazu - wtyczki, które pozwalają obejrzeć zdjęcia z takich serwisów, jak Picasa, Flickr, iPhoto i The Big Picture.
 16. Wtyczki strumieniowe -
 17. Wtyczki wideo -wtyczki, które pozwalają oglądać filmy z YouTube, Vimeo, Giant Bomb i dziesiątek serwerów multimedialnych w Internecie.
 18. Wygląd i działanie
  • 1. Dźwięki interfejsu – wtyczki udostępniające alternatywne do domyślnych dźwięki
  • 2. Języki – zainstalowane języki do zastosowania
  • 3. Kolekcje obrazów – wtyczki udostępniające kolekcje obrazów z takich serwisów jak
  • 4. Skóra – zainstalowane skórki które możemy zastosować w celu zmiany wyglądu Kodi
  • 5. Wizualizacja – wtyczki wyświetlają wizualizację podczas odtwarzania muzyki
  • 6. Wygaszacz ekranu – wtyczki zmieniają TV w pokaz zdjęć, akwarium, pobyt na plaży i wiele więcej. Pięknie wygląda 50 calowy TV z pływającymi rybkami.
Instalacja dodatków na trzy sposoby.

Instalacja dodatków jest prosta, ale na początku sprawia kłopoty z powodu udostępniania ich na kilka sposobów. Autorzy wtyczki dostarczają w archiwach zip w formie pojedynczego dodatku lub poprzez tzw. repozytorium.  Archiwa zip z wtyczką lub repozytorium jest dostępne w Internecie do bezpośredniego pobrania lub jest udostępnione „źródło”, które musimy podać w Menedżerze plików Kodi. Istnieje jeszcze trzeci sposób, który jest dostarczony w programie Kodi. W tym celu korzystamy z repozytoriów dostarczonych przy instalacji Kodi.

Sposób 1 – Instalacja ze „źródła”

 1. W Kodi wchodzimy do System/Menedżer Plików, klikamy na Dodaj źródło i wpisujemy najpierw adres a później dowolną nazwę źródła np.:

Dodaj źródło: http://fusion.tvaddons.ag                Nazwa np.: Fusion

 1. Po skonfigurowaniu źródła przechodzimy do Programy/Menedżer dodatków i klikamy Zainstaluj z pliku zip. Otworzy się okno zawierające dostęp do nośników w naszym urządzeniu oraz skonfigurowanych źródeł. W tym przypadku wchodzimy do źródła zewnętrznego (Internet) pod nazwą Fusion.
 2. Wewnątrz zobaczymy katalogi lub pliki z dostępnymi dodatkami i wybieramy ten który potrzebujemy, co podane jest w szczegółowych opisach instalacji.
 3. Jeżeli w poprzednim kroku zainstalowaliśmy repozytorium, to teraz musimy zainstalować dodatek z tego repozytorium. Wchodzimy do Programy/Menedżer dodatków i wybieramy Zainstaluj z repozytorium i z dostępnych wtyczek instalujemy właściwą.

Sposób 2 – Instalacja z pliku.

 1. Przechodzimy do Programy/Menedżer dodatków i klikamy Zainstaluj z pliku zip. Otworzy się okno zawierające dostęp do nośników w naszym urządzeniu oraz skonfigurowanych źródeł. W tym przypadku przechodzimy do lokalizacji, w której znajduje się pobrany plik zip, wskazujemy go i dokonujemy instalacji. Zapamiętujemy nazwę wtyczki, jeżeli w nazwie ma repozytorium (repository) to przechodzimy do kroku 2.
 2. Jeżeli w poprzednim kroku zainstalowaliśmy repozytorium, to teraz musimy zainstalować dodatek z tego repozytorium. Wchodzimy do Programy/Menedżer dodatków i wybieramy Zainstaluj z repozytorium i z dostępnych wtyczek instalujemy właściwą.

 Sposób 3 – Instalacja z dostępnych w Kodi źródeł (repozytoriów)

 1. Kodi po zainstalowaniu udostępnia repozytoria pod pozycją Kodi Add-on repository. Wchodzimy do Programy/Menedżer dodatków i wybieramy Zainstaluj z repozytorium/Wszystkie repozytoria/ Wybieramy kategorię i z dostępnych wtyczek instalujemy właściwą
 2. Druga możliwość jest dostępna podczas konfiguracji programu Kodi pod pozycją Pobierz więcej.